top of page
Ara
  • info559946

Neden Soya Mumu Kullanmalıyız?

Soya mumu olarak adlandırılan mumlar soya fasulyesinden elde edilen soya yağından yapılır. Bitkisel olduğu için doğada çözünebilir ve geri dönüşümü yapılabilir. İçinde kimyasal madde olmayan soya mumları daha uzun süre yanar ve esanslarının kokuları daha iyi hissedilir.

Parafinli mumların daha uygun fiyatlı olmalarının sebebi doğal olmamaları ve daha çabuk yanıp tükenmeleridir. Parafin içeren mumların hammaddesi petroldür ve kanserojen madde içerir. Yandığında havaya karışan bu maddeler çevreye zararlıdır. İnsan ve hayvan sağlığını tehdit eder.

51 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Soya Mumu Özellikleri

Soya mumları soya yağından yapıldığı için %100 bitkiseldir, doğada çözünebilir ve geridönüşümlüdür. Soya mumları parafin içerikli mumlar gibi evinizde is yapmaz ve kanserojen maddeler içermez. Soya mu

Seramik ve Porselen Arasındaki Fark

Hem seramik, hem de porselen killi toprak ve çeşitli minerallerin pişirilmesi ile elde edilir. Ancak porselen seramiğe göre daha yüksek sıcaklıklarda pişirilir. Bu nedenle de daha camsı bir yapıya sah

Porselen Nedir?

Porselen, seramikler grubuna dahil olan bir çeşit malzemedir. 1200-1500 santigrat derece aralığında pişirilir ve ana maddesi kaolindir.

Comments


bottom of page